Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slimok po godzinach ;)
#1
1.

[Obrazek: AM-JKLXJT20hkxTUxl-JOZFdjOnOzQcYwGuRbmHE...authuser=0]

2.

[Obrazek: AM-JKLVZz5wUnl_iwvNiYc9-5JSvoz2tTzlP26Qp...authuser=0]

3.

[Obrazek: AM-JKLWn3ZJETRnrbJlR2Jmh10zZ1hDVMAb8p6B6...authuser=0]

4.

[Obrazek: AM-JKLWDH8O_HEOgLBblLGdeUF5d3PDk6Qw_mo33...authuser=0]
Odpowiedz
#2
Wszystkie 4 bardzo fajne i ładnie skadrowane. Najbardziej mi się podoba 2 - ta szyszka kojarzy mi się z jakąś egzotyką :) 3 mogłaby być fajna na jakimś zielonym rozmytym tle ale na czerni też fajnie kontrastują różowe szyszki i soczysta zieleń igiełek. Jedyne co to ciąłbym mocno u góry nad szyszkami uzyskując bardziej panoramiczny kadr. Co to za roślina?
Odpowiedz
#3
(02-05-2022, 18:58)MAck napisał(a): Wszystkie 4 bardzo fajne i ładnie skadrowane. Najbardziej mi się podoba 2 - ta szyszka kojarzy mi się z jakąś egzotyką Smile 3 mogłaby być fajna na jakimś zielonym rozmytym tle ale na czerni też fajnie kontrastują różowe szyszki i soczysta zieleń igiełek. Jedyne co to ciąłbym mocno u góry nad szyszkami uzyskując bardziej panoramiczny kadr. Co to za roślina?

To są młodziutkie szyszki modrzewia . Fakt wstawiłem tą trójkę złą bo mam właśnie wykadrowane tak jak mówisz czyli bardziej ucięta z góry .

Poprawiłem to zdjęcie nr 3 .

Btw muszę sobie załatwić jakieś kartoniki kolorowe na tła Smile
Odpowiedz
#4
(02-05-2022, 20:21)slimok007 napisał(a): To są młodziutkie szyszki modrzewia . Fakt wstawiłem tą trójkę złą bo mam właśnie wykadrowane tak jak mówisz czyli bardziej ucięta z góry .

Poprawiłem to zdjęcie nr 3 .

Btw muszę sobie załatwić jakieś kartoniki kolorowe na tła Smile

Dawno nie widziałem modrzewia z młodymi szyszkami ale te co mam w pamięci miały bardziej takie bordowe szyszki - będę zwracać uwagę przy najbliższej okazji Smile

W wersji panoramicznej wg mnie lepiej się komponuje.

Ja kiedyś nosiłem blok z kolorowymi kartkami ale tylko raz go użyłem tak, że byłem zadowolony - miałem motylka na roślinie z żółtymi liśćmi a w tle jakąś zieleń, która prześwitywała między żółtymi listkami. Za żółtą rośliną ustawiłem żółtą kartę by wyciąć zielone plamy w tle Smile Wciąż noszę białe, mleczne, srebrne i złote powierzchnie ale do odbijania tła lub jego rozpraszania.
Odpowiedz
#5
5.

[Obrazek: AM-JKLVd153dUC9Rc4UmMRbDr3Ue-7CxSSmwGQEZ...authuser=0]

nie wiem jak te twory się zwą ale są fajne Wink

Jednak mi brakuje obiektywu makro bo te wszystkie zdjęcia oprócz 1 są robione kitowym 18-55 i nie bardzo mi pasuje ostrość :/
Odpowiedz
#6
5. się nie wyświetla, miałeś kupować Irix 150
Odpowiedz
#7
(03-05-2022, 22:37)Grzegorz napisał(a): 5. się nie wyświetla, miałeś kupować Irix 150

wszystkiego od razu się nie da Wink
Odpowiedz
#8
(03-05-2022, 21:30)slimok007 napisał(a): nie wiem jak te twory się zwą ale są fajne Wink

Jednak mi brakuje obiektywu makro bo te wszystkie zdjęcia oprócz 1 są robione kitowym 18-55 i nie bardzo mi pasuje ostrość :/
Fajnie ujęcie - taka dżungla w skali makro. To porosty Smile

Co do obiektywu na początku jechałem z kitem, który łączyłem z Raynoxem DCR-250, z jednej strony pozwalał uzyskać większa skalę a z drugiej zdjęcia z nim były ostrzejsze niż bez niego... nawet kiedyś robiłem porównanie C100L na tej samej skali z i bez Raynoxa i z Raynoxem wyszło minimalnie ostrzej. Po etapie Raynoxa przeszedłem na pierścień odwróconego mocowania z kitem co pozwoliło mi uzyskać skalę do 4,4:1, potem był etap manualnych obiektywów z pierścieniem pośrednim, następnie przeszczepiłem tyłek kita do frontu i podłączyłem kabelkiem styki by mieć automatykę przesłony i dopiero długo później kupiłem dedykowany obiektyw do makro. Na każdym etapie tej wędrówki udało mi się zrobić fajne zdjęcia, z których jestem zadowolony Smile
Odpowiedz
#9
6. 
[Obrazek: AM-JKLX_Ctj_lvApA8KaeaVfIxJE_Hd00V7bKdLU...authuser=0]
Odpowiedz
#10
To już nowym obiektywem? Na miniaturce jest ostro :) Ew. można by delikatnie odszumić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości