Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAck - mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw ;)
#81
34. Tetragonolobus maritimus

[Obrazek: AM-JKLWxEXiCpkoh4dfOhL-0InnVuOR4xurNWIf0...SuKd=w2048]
Odpowiedz
#82
30. z ostatnich wyrzutek mi leży najbardziej, ale ja tam nie bardzo praniem fotografię zielska Wink


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#83
Dzięki za komentarz, dla mnie zielsko jako główny temat to też nowe wyzwanie - dotychczas się tego tematu nie podejmowałem ale po tym plenerze doszedłem do wniosku, że też jest to fajny temat choć owady będą miały priorytet u mnie na plenerze Wink ale jak już temperatura się podwyższy i owady nie będą współpracować to wtedy będę się brać za zielsko o ile coś ciekawego namierzę w terenie Smile

Poniżej ostatnie ujęcie z serii 8 zdjęć, które robiłem na tym plenerze roślinnym. Zdjęcia wrzucałem tak jak początkowo zapowiadałem od udanych po te, z których bardziej się cieszę a więc z tego jako ostatniego jestem najbardziej zadowolony. Nr 30 to było w mojej skali dopiero miejsce 5 na 8. Ciekaw jestem czy gdzieś jeszcze diametralnie inaczej byście ułożyli kolejność tych 8 ujęć.

35. Melampyrum nemorosum

[Obrazek: AM-JKLWxnbZ8D0Tnm_J3itFWIYu0nr5qL3_XMr9-...authuser=0]
Odpowiedz
#84
36. Philodromus sp. z królową Lasius niger

[Obrazek: AL9nZEVOVif6cwB27v6vkNUWsaiNWmfDkpjuS0-V...yE7=-h2048]
Odpowiedz
#85
Widzę że forum jest dwuosobowe[emoji6] Fajna fota.
Odpowiedz
#86
Dzięki za komentarz dot. zdjęcia. Co roku obserwuję rójki Lasiusów a dopiero teraz udało mi się jakoś uchwycić królową. Fajnie byłoby uchwycić samca z samicą w trakcie kopulacji ale to dość dynamiczna sytuacja i te zbliżenia, które ja obserwowałem trwały dość krótko.

Aktywnych użytkowników na forum faktycznie nie jest dużo. Z drugiej strony zadziwia mnie patrząc na statystyki poszczególnych wątków na forum ilość odwiedzin - ktoś przegląda forum, szkoda, że się nie rejestruje i nie uczestniczy aktywnie w życiu forum, poza samym czytaniem. Chyba, że te liczby to efekt buszowania botów indeksujących lub przypadkowo trafiających tu ludzi z googla, którzy zabłądzili w internecie...
Odpowiedz
#87
37. Sphinx ligustri

[Obrazek: AL9nZEW53cYZykCIlNteGIG2ohj77-aaXeb96_i1...AN-u=w2048]
Odpowiedz
#88
Noo 37 SZTOS  Smile
Odpowiedz
#89
Dostałem na pw pytanie jak niżej i pomyślałem, że odpowiem w moim wątku - może ktoś jeszcze skorzysta. Jakby ktoś kiedyś miał jakieś pytanie to chętnie odpowiem publicznie, tutaj Smile


Cytat:Hejka, Te wszystkie zdjęcia są robione Canonem 100 macro ? bez jakis dokładek adapterów?

Wszystkie zdjęcia z tego PF są robione Canonem 80D z obiektywem C100L. Nie jestem pewien co nazywasz dokładkami/adapterami.

Zdjęcia, które mają w słowach kluczowych dodany dopisek stack - można to łatwo sprawdzić klikając na zdjęcie w moim PF na flickr: https://www.flickr.com/photos/maciejniel...ateposted/ (widać tam słowa kluczowe) - było robione w 90% z wykorzystaniem urządzenia Helicon FB Tube, który obecnie służy mi do stacków (kiedyś stacki robiłem też BlueStackiem lub ręcznie stąd te pozostałe 10%) i oprócz swojej podstawowej funkcji przy okazji działa jak mały pierścień pośredni.


Zdjęcia, które są bez dopisku stack mogły być robione bez tego pierścienia (szczególnie te starsze) lub mogłem go nie zdjąć i zrobić pojedyncze ujęcie z tym pierścieniem choć nie robiłem serii pod stacka - w zasadzie tego pierścienia nie zdejmuje już i nawet jak chcę zrobić pojedynczą klatkę to go mam i delikatnie zwiększa skalę.

Baaardzo rzadko korzystam z Raynoxa DCR-250 ale chyba nawet te ujęcia co prezentowałem nie były akurat wykonywane z jego użyciem lub może w 1 przypadku był on wykorzystany.

Poza tym zawsze korzystam z dodatków pozwalających mi wpłynąć na światło np. blendy rozpraszających światło, odbijające je, czasem z lampek LED lub lamp błyskowych. Często korzystam też z chwytaków gdy jest wietrznie by ograniczyć wstrząsy gałązki, na której siedzi owad i czasem stawiam przegrody w terenie ograniczające wpływ wiatru - chyba się na to mówi windkiller. Chwytak i windkiller przydaje się szczególnie przy stackach.
Odpowiedz
#90
Cytat:A co daje ten Helicon FB Tube  ?
Przy wykonywaniu serii zdjęć każde kolejne jest wykonane z przesunięciem ostrości dzięki czemu uzyskuje się serie ujęć, z których można złożyć stacka. Tu możesz o tym poczytać o tym produkcie.

Cytat:Masz zdjęcia z tego obiektywu ale zamocowanego normalnie na mocowanie ?
Ciekawy jestem jak macro wygląda z niego
Wszystkie zdjęcia z tego posta były wykonane bez Helicon FB Tube. Przy każdym ujęciu są też wskazane jego podstawowe parametry. Zdjęcie 1, 3, 4 i 5 to pojedyncze strzały. Zdjęcie nr 2 to stack wykonany przy wykorzystaniu szyny do makro BlueStack. Żadne pierścienie pośrednie czy Raynox nie były przy tych ujęciach w użyciu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości