Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografia w studio
#1
Cześć! Chciałbym zacząć fotografować w studio z użyciem lampy błyskowej.
Zgłębiam temat, ale mam kilka pytań.
1. Czy po podłączeniu wyzwalacza do aparatu (Sony a6600) trzeba go jakoś dodatkowo konfigurować? Czy jedyną rzeczą jest ustawienie wspólnego kanału radiowego wyzwalacz-lampa i lampa będzie wyzwalana automatycznie po naciśnięciu spustu migawki do końca?
2. Jak dobrać oświetlenie w pomieszczeniu studio przy pracy z błyskiem? Czy nie ma to większego znaczenia bo i tak przy parametrach np. ISO 100, f5.6, 1/160 będzie ciemno „w aparacie”?
3. Czy są jakieś totalnie kluczowe aspekty, które muszę wziąć pod uwagę a często się o tym zapomina?
Odpowiedz
#2
1. Testowałem tylko z lampami dedykowanymi do aparatów i w moim przypadku główna lampa wpięta w aparat błyskiem wyzwalała pozostałe, pewnie jak to jest jakiś nadajnik radiowy to wymaga parowania z lampami, jeśli wszystko jest ustawione to wyzwolenie migawki czy to przez przycisk czy pilot wyzwala błysk
2. Forum jest o makrofotografii nie wiem o jakie studio ci chodzi i jaki skala interesuje
3. W makro światło im bardziej "rozmiękczone" tym lepsze efekty, ale dużo zależy co chcesz fotografować
Odpowiedz
#3
Jeśli mówimy o wynajętym studio to z reguły lampy i wyzwalacze są już sparowane a dodatkowo w cenie masz asystenta który przyniesie co trzeba i ew ustawi synchro. Wyzwalacze w studio są zwykle uniwersalne obsłużą każdą markę aparatu. Wyzwalacza do konkretnej marki potrzebujesz Jeśli używasz trybu automatycznego np TTL.
Jeśli chcesz wszystko kupować to tak, musisz raz skonfigurować lampę i wyzwalacz, muszą mieć ten sam kanał i grupę i będzie działać za każdym razem. Aparat w trybie manual, najważniejszy jest czas w przedziale synchronizacji iso i przysłona wg potrzeb.
Jeśli zaczynasz poszukaj czy nie ma gdzieś blisko warsztatów/kursu. Zaoszczędzi Ci to mnóstwo czasu i pieniędzy potestujesz różne lampy i modyfikatory a kupisz tylko to co będzie Ci pasowało.

Najlepiej zerknij sobie na ich ofertę: https://fotostudio360.com/ Mogą się zająć profesjonalnym wyposażeniem studio.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości