Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAck - mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw ;)
#51
16. Notodonta dromedarius

[Obrazek: ACtC-3e8A8_1FylRSPWDj4zcFeM-fBEgRIQXEATE...authuser=0]
Odpowiedz
#52
Chciałem sprawdzić czego mi brakuje, co muszę zmienić, jak przygotować się do docelowej sesji - efektem tego jest poniższe ujęcie, choć nie planowałem, że będą z tego już jakieś zdjęcia. Sporo musiałem w postprocesie grzebać by uzyskać m.in. jednolite czarne tło, mam nadzieję, że przy docelowych zdjęciach będę miał mniej pracy przy kompie a uzyskam więcej przez odpowiednie ustawienia całości na miejscu, planuje też na docelowym inaczej świecić ale tu przynajmniej model się w miarę dobrze ustawił. Nie jest takie jakbym w pełni chciał ale wrzucam bo sam model bardzo mi się podobał Smile a pewnie więcej tego osobnika nie będę mieć okazji fotografować. Mam nadzieję, że kolejne będę mógł już w pełni zadowolony wrzucić z numerkiem Wink

[Obrazek: AM-JKLXCwyPn8dG3-Bdd-JmkSUl7qb_jKM7MSKK7...authuser=0]
Odpowiedz
#53
Świetnie ci ta ryba wyszła, zdradzisz jak i ile tam światła poszło, mam morszczaka z błazenkami ale jak widzę jak to się ciągle rusza to zanim zaplanuję sesję to już mi się nie chce Wink


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#54
Świeciłem 1 lampą 580EXII, podłączoną po kablu do aparatu, w trybie manualnym ustawiając moc z przedziału 1/64 - 1/32 mocy. Tu konkretnie obstawiam, że było bliżej 1/64 i świecone było gołym flashem bez modyfikatorów. Robiłem też testowo zdjęcia z takim niewielkim softboxem ale efekt uzyskany gołym flashem bardziej mi się podobał. W morszczaku masz pewnie sporo światła więc obstawiam, że można by się pokusić o zdjęcia bez flasha. U mnie nie było innego światła poza oświetleniem docierającym z innych akwariów. Bojownik był w relatywnie niewielkim akwarium więc flash był ustawiony mniej więcej po środku i niezależnie od ustawienia ryby go obejmował. Ja miałem przeciwny problem niż Ty z ruchliwym błazenkiem. Mój model większość czasu siedział przy dnie z opuszczonymi płetwami. Jedynie od czasu do czasu się ruszył i szczęśliwie na powyższym ujęciu dość fajnie zaprezentował się w całej okazałości.
Odpowiedz
#55
17. Stigmella tityrella, znaleziony na jesiennym spacerze na Łysej Górze Wink

[Obrazek: AM-JKLXJA02rFLNGsvGuz2Z6_yNI8OA8zRakYgpH...authuser=0]
Odpowiedz
#56
Obrobiłem trochę tego więcej Wink

17A

[Obrazek: AM-JKLUAJv2E_WlUOEGxllExXStloLl5g3KRz1Mm...authuser=0]


17B

[Obrazek: AM-JKLW_vV4tNY9xKaF0PGPYuCGDu7ogpdFmeX_v...authuser=0]


17C

[Obrazek: AM-JKLUfIJeDs7FhR8oX4DETuSGOPYolrhH_Qhyn...authuser=0]


17D

[Obrazek: AM-JKLWtkmLS1qr2JKW2nGUDWhJOcvgAxyUvs6Q9...authuser=0]


17E

[Obrazek: AM-JKLX1LmYHB_pxLPhAQUntzVWgyL4dGeh-jePk...authuser=0]


17F

[Obrazek: AM-JKLXf4Ekfr331ssW5tpwTdH3HPLG7MacCxUqZ...authuser=0]


17G

[Obrazek: AM-JKLVevoqBsxHFv_V5OQJL8iIYzTdOyjksQqWF...authuser=0]


17H

[Obrazek: AM-JKLVCTj2iNKM9GvTF2qrMDTZuAMtMBU71mOY4...authuser=0]
Odpowiedz
#57
Ciężko wybrać faworyta z tych wstawek ;) 17E nr. 1 moim zdaniem, ale wszystkie są fajne.
Odpowiedz
#58
Dzięki. Teraz tak jak patrzę na te ujęcia to mi się skojarzyły ze snakiem z Nokii :)
Odpowiedz
#59
18. Betta splendens. Wydawało mi się, że tym razem jestem lepiej przygotowany ale wciąż dochodzę do wniosku, że coś można by zrobić inaczej.

[Obrazek: AM-JKLVPGaMbVGtPXJxDI7Uf4VcQEMdMo8GdjQO4...authuser=0]
Odpowiedz
#60
Mam kolejnego osobnika uwiecznionego w ramach tej samej sesji. Obrabiając zdjęcie w pewnym momencie 1 z suwaczków mi się przesunął w losowy, dość skrajny sposób i o dziwo taka wersja też mi się spodobała - jest na wersji B.

19.

[Obrazek: AM-JKLU1RgumTfvQVYMVyLYIyqw8Qrxr3ukiR1bR...GEu0=w1920]


19B.

[Obrazek: AM-JKLWg8R4Q5ADXbXzw2lvXtDxWSemudvY34DSM...kR4d=w1920]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości